web templates free download

Dojazd do klienta

Konserwacja urządzeń grzewczych

  • Przegląd okresowy urządzenia grzewczego to cały szereg czynności mających na celu stwierdzenie, czy użytkowane urządzenie gazowe jest sprawne, a tym samym bezpieczne w eksploatacji. Czyszczenie elementów odpowiedzialnych za wymianę ciepła, którego dokonuje się w ramach przeglądu okresowego, ma istotny wpływ na sprawność energetyczną urządzenia, a tym samym na zużycie gazu. Poza tym czyszczenie elementów wrażliwych na korozję znacznie przedłuża żywotność urządzenia.
  • Przegląd okresowy zasobnika umożliwi w porę zdiagnozowanie zużycia anody magnezowej, która zabezpiecza wnętrze zasobnika przed korozją. Całkowite zużycie anody skutkuje korozją zasobnika, wyciekiem wody będącej pod ciśnieniem sieciowym, a w efekcie, zalaniem domu i kupnem nowego zbiornika (zasobniki nie podlegają żadnej naprawie). Lepiej więc zabezpieczyć zasobnik kontrolując stan anody magnezowej.
  • Większość producentów gazowych urządzeń grzewczych zaleca przeprowadzenie przeglądu okresowego raz w ciągu roku. Kotły pracujące na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a więc kotły dwu - funkcyjne i kotły z zasobnikami, można konserwować (przeglądać) o każdej porze roku. Z punktu widzenia żywotności urządzenia najkorzystniejszym okresem na przegląd - konserwację jest okres wiosenno - letni.
  • W wielu krajach europejskich jest administracyjny obowiązek przeprowadzania corocznych przeglądów wszystkich urządzeń gazowych, osoby nieprzestrzegające tych zarządzeń narażone są na bardzo wysokie kary pieniężne.
  • Dowodem na istotne znaczenie przeglądów okresowych jest fakt, że wielu producentów kotłów uzależnia przedłużenie okresu gwarancji, od przeprowadzenia płatnego przeglądu okresowego nowego urządzenia przed upływem określonego terminu.
  • Kolejna przesłanką za dokonywaniem przeglądów jest fakt, że podczas wizyty u Państwa serwisant jest w stanie wychwycić nieprawidłowości w działaniu urządzenia, na które użytkownik nie zwrócił uwagi. Pozwala to na usunięcie przyczyny nieprawidłowości jeszcze przed wystąpieniem awarii, co jest z reguły o wiele tańsze i nie powoduje uciążliwości związanych z czasowym brakiem ciepła i brakiem dostępu do ciepłej wody. Awarie kotłów występujące w szczycie sezonu grzewczego, nie zawsze będą mogły być usunięte natychmiast.
  • Pamiętaj, że w sezonie grzewczym na przyjazd serwisanta będziesz musiał poczekać nieraz i kilka dni!
TOMGAZ

Konstancin-Jeziorna
przegląd, konserwacja, naprawa
kotłów centralnego ogrzewania

Dane kontaktowe

Tomasz Sałyga
Email: info@tomgaz.pl
Telefon: 698-657-902

Łącza

Beretta 
Vaillant